ς

2ο Ε.Κ. Νέας Ιωνίας Μαγνησίας
Εργαστηριακό Κέντρο

Τομείς & Εργαστήρια  |  Ειδικότητες  |  Δραστηριότητες  |  Σχολεία  |   | Αρχική  |

Gdansk - Πολωνία
Εκπαίδευση 13 εκπαιδευτικών στα συστήματα συναγερμού της SATEL στο Gdansk.

Οι στόχοι του σχεδίου που πραγματοποιήθηκαν είναι:
α) Επιμόρφωση των εκπαιδευτικών σε συστήματα συναγερμών της SATEL και συγκεκριμένα της σειράς Integra.
β) Εκπαίδευση 20 ωρών στα λογισμικά DLOADX και GUARDX, τα οποία είναι κατάλληλα για τους συναγερμούς της σειράς Integra.
γ) Διεξοδική ξενάγηση στους χώρους παραγωγής του εργοστασίου SATEL, με σκοπό να δούμε τον τρόπο παραγωγής και ελέγχου των παραγόμενων ηλεκτρονικών πλακετών.
δ) Ενημέρωση από τον διευθυντή του εργοστασίου SATEL για τα προϊόντα που παράγει η συγκεκριμένη μονάδα και γενικότερη τοποθέτηση για τα σύγχρονα συστήματα ασφαλείας που χρησιμοποιούνται.
ε) Επίσκεψη και ξενάγηση στο μεγαλύτερο τεχνικό σχολείο του Gdansk στο οποίο υπήρχε ειδικό τμήμα εξοπλισμένο με υλικά της εταιρείας SATEL, όπου κάνανε πρακτική εξάσκηση οι μαθητές του ηλεκτρολογικού τομέα του συγκεκριμένου σχολείου.